Složení přípravku

Cichorium intybus – Čekanka: Čekanka je stále oblíbený bylinný prostředek proti různým neduhům. Čekanku lze užívat vnitřně při ztrátě chuti, při žloutence, pomáhá rozpouštět žlučové kameny. Listy čekanky se používají externě k zmírnění kožních zánětů a otoků. Dále čekanka působí jako mírné diuretikum, zvyšuje odtok přebytečných tekutin z těla a tím pomáhá hlavně při léčbě revmatu a při dně. Podporuje krevní tok a tím umožňuje lepší průchodnost v tepnách a žílách.

Cassia Occidentalis: Působí silně očistně, jako mírní projímadlo, protizánětlivě, podporuje krevní tvorbu, analgetikum, prostředek proti horečkám. Používá hlavně k detoxikaci jater, používá se  k léčbě vnitřních bakteriálních a plísňových onemocnění, zabijí parazity a viry, posiluje imunitu a podporuje pocení. Dále je to osvědčený prostředek při křečovitém, dávivém kašli, snižuje krevní tlak, zmírňuje křečové stavy, působí blahodárně na kardiovaskulární systém.Semena se vyvařují na kávový nápoj, který se pije při astmatu a bronchitidě. Listy se používají při léčbě kapavky, horečky a při infekcích močových cest.

Achillea millefolium – Řebříček: Aromatická bylina působí antisepticky, protizánětlivě, protikřečově, lék proti nadýmání, diuretikum, zažívací stimulant,. Řebříček je velmi užitečný při léčbě nachlazení, chřipky, planých neštovic, diabetes, horečky, spalniček, bolestivé a nepravidelné menstruaci, menoragii, bolesti, hemeroidech, žaludeční nevolnosti, nadýmání, pálení žáhy, kolik, onemocnění jater, bolest zubů, vředů, infekce, otoky a  při léčbě močových onemocnění. To je také užitečné při léčbě vnitřních a vnějších krvácení, krevních sraženin a působí jako čistič krve a tonizuje cévy. Má hypotenzní účinek.

Capparis spinosa – Kapara trnitá: Kapary v ajurvédské medicíně (kapary = Himsra)  jsou považovány za velmi účinný lék na nemoci jater, jako jaterní stimulant a tonikum. Dále se používají jako diuretikum, při očistě ledvin, jako dezinfekční prostředek na očistu těla, při arterioskleróze. Odvar z kořene se používá k léčbě vodnatelnosti, anémii, artritidě, při léčbě dny. V kosmetice se využívá vláknina z kaparů při léčbě kontaktní dermatitidy.

Terminalia arjuna: Široce využívaná rostlina a to především pro své blahodárné účinky na srdce. Pomáhá řešitr funkční vady srdce, jako například angína pektoris, dále příznivě ovlivňuje vysoký krevní tlak a rozpouští usazeniny v tepnách. Podle ajurvédských textů je velmi užitečná při léčbě jakékoliv bolesti. Dále pomáhá řešit pohlavně přenosné nemoci jako například kapavka, působí jako afrodiziakum, kardiotonikum, příznivě ovlivňuje diabetes.

Ferric oxide calxOxid železitý: Používá se při stavech vyčerpanosti, anémii, hepatosplenických poruchách. Podporuje krvetvorbu při hemolytických žloutenkách.

Solanum nigrum – Lilek černý: V malých dávkách působí uklidňujícím vlivem na centrální nervovou soustavu. Droga ze sušené byliny je mj. součástí přírodních přípravků pro snižování menstruačních potíží; přitom podíl z lilku má mírně zklidňující účinky a potlačuje tak stavy podrážděnosti a emocionální lability před nástupem menstruačního krvácení.

Tamarix gallica – Tamaryšek francouzský:  Výborný antioxidant, který se tradičně používá při onemocnění jater.

 Přípravek se ve formě tablet prodává ve dvou baleních. Jako Liv.52 (100 tablet) a Liv.52 DS (60) tablet. Liv.52 DS se liší od druhého dvojnásobným množstvím aktivních látek, při stejné ceně produktů je tedy výhodnější.